• Máte otázku ?
    0905 189 659
  • Už iba --€ na dopravu zadarmo

O čaji

Človek začal piť čaj, čajové zmesi už veľmi dávno. Našiel rastliny, korene, listy a plody, ktoré ho zbavili únavy či bolesti. Postupne zisťoval účinky, až potom ich systematicky vyhľadával. Znalosti, ktoré získal skúšaním sa odovzdávali z generácie na generáciu a postupne ich aj zapisovali.

Podľa ľudových skúseností sa odporúčajú zbierať bylinky počas splnu. Nadzemné časti sa trhajú počas dorastajúceho mesiaca a korene pri ubúdajúcom mesiaci. Na zber jednotlivých častí bylín sú vhodné rôzne časti dňa. Našťastie tieto vedomosti majú bylinkári, vďaka ktorým sa dostanú do Vášho hrnčeka úžasné dary prírody.

Aj stará ľudová múdrosť hovorí, že: „Na každú chorobu vyrástla bylinka“. Receptúry čajových zmesí Herbatea Manufaktúra majú dlhoročnú tradíciu a sú pripravované v zložení, aby sa prejavili priaznivé účinky bylín a pritom boli chutné. Jednotlivé suroviny sú zbierané z najlepších lokalít, sú spracované ručne bez konzervačných látok, zvýrazňovačov chutí a bez aróm. Podľa spisovateľa Lewis Caroll-a: „ Na pitie čaju je vždy vhodná doba “ Z našej ponuky si vyberiete na každú príležitosť.

Váš Čaj a med